glen ample 300x300Rubus idaeus 'Glen Ample'

Valmimise- ja korjamise aeg: vili valmib juulis, keskvalmiv

Vili: viljad on suured kuni väga suured, koonusjad, punased - helepunased, läikivad, õhukese kestaga, asetsevad tihedalt lühikestes kobarates, hästiliitunud osaviljadega, hea korjatavuse, maitse ja käitlemiskindlusega. Marja keskmine kaal 5-7 grammi (võrdluseks tavalise vaarika kaal on 2-3 grammi)

Saagikus: saagikas.

Kasutamine: suurepärane laua- ja müügivaarikas. 

Taime kasvuomadused: lehed veidi kiprunud, varred on pikad, tugevad, püstised 1,5 - 2 m, peaaegu ogadeta. 

Talve- ja haiguskindlus: hea talve ja haiguskindlusega

Nõuded kasvukohale: kasvukoha suhtes on vaarikas küllaltki nõudlik. Eelkõige on ta väga valguslembeline ning vajab arenemiseks ja kasvamiseks otsest päikesevalgust. Seega ei tohi vaarikaid paigutada teiste kultuuride varju. Kasvukoht peab olema kaitstud ka külmade tuulte eest, mis pidurdavad kasvamist ja arenemist. Ta vajab keskmise raskusega sügavapõhjalist huumus-ja õhurikkaid liivsavi- ja saviliivmuldi. Niiskusepuuduse suhtes on vaarikas väga tundlik ning ka liigniiskes mullad ei sobi talle. Tänu eespool kirjeldatud suureulatuslikule juurestikule ei sobi ta teiste kultuuride keskele, vaid peaks paiknema eraldi- aia ääres.

Hooldus: varred võivad vajada toestamist. Teisel kasvuaastal tuleb noored varred, mis hakkavad saaki kandma, korralikult toestada. Parim lahendus on paigaldada postid ja vedada traadid. Traadi külge kinnitamiseks on spetsiaalsed klambrid, mis fikseerib taime liikumatusse asendisse. Selliselt saame iga varre vahele jätta paraja vahe (u 20 cm). Pärast saagikoristust tuleb vanad saaki andnud varred välja lõigata. Selle tööga ei tasu kiirustada. Parim aeg vanade varte eemaldamiseks on varakevad, või sügisel, kui maapind on juba külmunud. Ka viljakandvaid varsi tuleb lõigata, jättes kasvama kuni 4 vart põõsa kohta.

Märkused: talub masinkoristust

Istutamine: vaarikaid istutatakse üldiselt varakevadel. Sügisel võib vaarikad istutada siis, kui ilmad on kaua soojad. Vaarika istutamiseks vajutage labidas sügavalt maasse ja sangutage mõned korrad edasi-tagasi. Tekkinud avasse pange taim ja vajutage korralikult kinni. Oluline on istutada veidi sügavamale, kui oli eelnev kasvusügavus. Enne istutust peab maa olema hästi kastetud.  Kastma peab ka pärast istutamist. Pärast istutamist on soovitatav vars maapinna lähedalt maha lõigata. Pärast lõikamist saab juurestik paremini areneda, tekib rohkem võsundeid. Taimede vahekaugus reas on 50-70 cm.